Odaberi državu za dostavu paketa
Koristimo kolačiće kako bismo osigurali funkcionalnost naše web stranice. Nakon što si dao svoju privolu, koristimo ih za analizu prometa i personalizaciju oglašavanja na reklamnim platformama trećih strana, uvijek u skladu s pravilima o zaštiti osobnih podataka.
Prema riječima stručnjaka, pri rukovanju glazbenim instrumentom dijete redovito vježba ne samo motoriku, već i koncentraciju. Upravo ta sposobnost mladom školarcu može značajno pomoći u savladavanju nastavnog procesa. Znanstvenici također povezuju sviranje glazbenog instrumenta s rastom intelekta i znatno boljim rezultatima u zadacima usmjerenim na pamćenje.
Osim toga, zbog redovitog treniranja glazba značajno utječe na sposobnost razumijevanja vremena i njegovu organizaciju. Kasnije pomaže djetetu da se nosi s potpuno novim obavezama koje se ponavljaju, poput ustajanja za školu ili zadaće. Glazba uči strpljenju, ustrajnosti i disciplini na način koji dijete doživljava kao igru, a ne kao učenje.
Čovjek je društveno biće i već svojim prvim pokretima pokazuje da ne želi biti sam. Glazba je stvorena za stvaranje društvene interakcije. Sviranje u školskom orkestru, osnivanje benda ili zajedničko snimanje glazbe s prijateljima – sve te interakcije dovode do opće popularnosti u različitim društvenim skupinama.
Može se pretpostaviti da će mali glazbenik biti popularniji u dječjoj grupi i lakše će stjecati sposobnost socijalne inteligencije. Brže se uči shvatiti vrijednost suradnje, stvara vlastitu ulogu u timu i gradi pozitivan identitet. Rani uspjesi u sviranju glazbenog instrumenta mogu pomoći djetetu da razvije zdravo samopouzdanje i samopoštovanje. Glazbene aktivnosti pomažu u oslobađanju od stresa i poboljšavaju raspoloženje.
Glazba je složena umjetnost, a savladavanje jednog instrumenta često može poslužiti kao priprema za drugi instrument. Budući da djeca rastu kao iz vode i proporcionalno se vrlo brzo mijenjaju, potrebno je fokusirati se na to koja je veličina glazbenog instrumenta idealna za dijete određene dobi.
Za najmanje glazbenike od 3 do 5 godina najčešće se preporučuju klavijature, djetetu je na raspolaganju raznolika paleta zvukova, trenutni odziv i gotovo neuništiva konstrukcija. Osim toga, ove su tipke često opremljene smanjenom tipkovnicom i savršena su priprema za sviranje klavira.
Umjetnici u dobi od 6 do 9 godina već mogu u rukama držati cijeli niz instrumenata. Prikladna je blok flauta, klavijature, violina, ili klasična gitara u posebnoj smanjenoj verziji s oznakom gitara veličine 1/2 ili alebo gitara veličine 3/4.
Glazbenici u dobi od 10 do 15 godina trebaju sami odabrati instrument. Fizički su spremni svladati bilo koji instrument, ali njihove karaktere koji se dinamički razvijaju prirodno mogu privući bubnjevi , gitara ili digitalni klavir.
Zahvaljujući glazbi dijete će brzo naučiti razumjeti osnovna pravila funkcioniranja mnogih stvari i odnosa oko sebe, bit će vještije, koncentriranije i puno bolje pamtiti sve novo. Ako se dijete drži glazbe, to će mu pomoći u formiranju identiteta i u problematičnom tinejdžerskom dobu i ojačati njegove društvene vještine. Od njih kasnije može imati koristi u svakom kolektivu, čiji dio postupno postaje.